Vamos Gdańsk - strona oficjalna

Strona klubowa

Tabela ligowa

rozgrywki futsalowe » I liga
1. Red Dragons Pniewy Red Dragons Pniewy 32 bz
2. FC Toruń FC Toruń 23 plus
3. Vamos Gdańsk Vamos Gdańsk 22 minus
4. AZS UW Warszawa AZS UW Warszawa 21 bz
5. KS Gniezno KS Gniezno 19 bz
6. KS Constract KS Constract 15 bz
7. Elhurt-Helios Białystok Elhurt-Helios Białystok 14 bz
8. Unisław Team Unisław Team 9 bz

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 33, wczoraj: 160
ogółem: 380 900

statystyki szczegółowe

Logowanie

Historia Vamosu

HISTORIA KLUBU

Od września 2011 roku zaczęliśmy próbę stworzenia niezależnego klubu VAMOS GDAŃSK. Zawodnicy jak i trener podjęli arcytrudne zadanie zbudowania jakichkolwiek fundamentów pod swój rozwój piłkarski. Bardzo szybko okazało się , że polska rzeczywistość zweryfikowała zapał i plany drużyny.

Tak prezentował się skład przed sezonem 2011/2012: Tomasz Wiżyn, Michał Michaliszyn, Marcin Pawlicki, Miłosz Przewodowski, Piotr Wardowski, Maciej Gębal, Jakub Szutowicz, Mateusz Osiński, Olek Nowicki, Patryk Mikuczyński, Maciej Urtnowski i Wojtek Kopecki. Oczywiście trenerem był Michał Janiak.

Priorytetem drużyny na rok 2011 był występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20 w futsalu oraz wystartowanie w Pomorskiej Lidze Futsalu. Oba cele cudem udało się osiągnąć głównie dzięki pomocy Uniwersytetu Gdańskiego oraz firmy 'Kominiarz'. Otrzymane wsparcie finansowe i organizacyjne pomogło w awansie do finałów mistrzostw.

Gdy udało się nam wystartować w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20, które odbyły się w Tychach i Pomorskiej Lidze Futsalu, apetyty rosły w miarę jedzenia.
Z początkiem 2012 roku został wybrany zarząd klubu, następnym krokiem było założenie stowarzyszenia, gdyż jest to jedne z wymogów do wystartowania w drugiej lidze.

Po zbudowaniu podstawowych struktur klubu zawodnicy rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sponsorów w celu zebrania jak największej kwoty na drugoligowy sezon.
Przed sezonem drużyna wraz z trenerem Michałem Janiakiem wybrała się na pierwszy obóz przygotowawczy do Mławy, który trwał 7dni.

Również przed nowy sezonem został wybrany dodatkowy kierownik drużyny, Łukasz Kuciński, który będzie pomagał kierować drużyną z Arkadiuszem Rychertem.

W sezonie 2012/2013 drużyna Vamosu wystartuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20, Pucharze Polski, oraz II Polskiej Lidze Futsalu.

 

 

Buttony

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 15

Ostatnie spotkanie

Vamos GdańskKS Gniezno
Vamos Gdańsk 1:4 KS Gniezno
2014-04-19, 14:00:00
     
oceny zawodników »

Losowa galeria

II MECZ FINAŁOWY VAMOS GDAŃSK - RED DEVILS CHOJNICE ii
Ładowanie...