Vamos Gdańsk - strona oficjalna

8. Unisław Team Unisław Team 9 bz

Historia Vamosu

HISTORIA KLUBU

Od września 2011 roku zaczęliśmy próbę stworzenia niezależnego klubu VAMOS GDAŃSK. Zawodnicy jak i trener podjęli arcytrudne zadanie zbudowania jakichkolwiek fundamentów pod swój rozwój piłkarski. Bardzo szybko okazało się , że polska rzeczywistość zweryfikowała zapał i plany drużyny.

Tak prezentował się skład przed sezonem 2011/2012: Tomasz Wiżyn, Michał Michaliszyn, Marcin Pawlicki, Miłosz Przewodowski, Piotr Wardowski, Maciej Gębal, Jakub Szutowicz, Mateusz Osiński, Olek Nowicki, Patryk Mikuczyński, Maciej Urtnowski i Wojtek Kopecki. Oczywiście trenerem był Michał Janiak.

Priorytetem drużyny na rok 2011 był występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20 w futsalu oraz wystartowanie w Pomorskiej Lidze Futsalu. Oba cele cudem udało się osiągnąć głównie dzięki pomocy Uniwersytetu Gdańskiego oraz firmy 'Kominiarz'. Otrzymane wsparcie finansowe i organizacyjne pomogło w awansie do finałów mistrzostw.

Gdy udało się nam wystartować w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20, które odbyły się w Tychach i Pomorskiej Lidze Futsalu, apetyty rosły w miarę jedzenia.
Z początkiem 2012 roku został wybrany zarząd klubu, następnym krokiem było założenie stowarzyszenia, gdyż jest to jedne z wymogów do wystartowania w drugiej lidze.

Po zbudowaniu podstawowych struktur klubu zawodnicy rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sponsorów w celu zebrania jak największej kwoty na drugoligowy sezon.
Przed sezonem drużyna wraz z trenerem Michałem Janiakiem wybrała się na pierwszy obóz przygotowawczy do Mławy, który trwał 7dni.

Również przed nowy sezonem został wybrany dodatkowy kierownik drużyny, Łukasz Kuciński, który będzie pomagał kierować drużyną z Arkadiuszem Rychertem.

W sezonie 2012/2013 drużyna Vamosu wystartuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20, Pucharze Polski, oraz II Polskiej Lidze Futsalu.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Vamos GdańskKS Gniezno
Vamos Gdańsk 1:4 KS Gniezno